هموروئید

هزینه لیزر هموروئید یا بواسیر چقدر است؟

با این که هزینه درمان با لیزر هموروئید بالاتر از سایر روش های درمان هموروئید است اما بسیار به صرفه تر است که درمان با لیزر انجام شود. با توجه به تحقیقات معتبری که در کشورهای مختلف انجام شده لیزر از هر لحاظ نتایج بهتری نسبت به روش های جراحی سنتی و یا رابربند و انواع دیگر روش ها داشته. و تنها ایرادی که به این روش وارد شده هزینه بالاتر لیزر بود در غیر این صورت از لحاظ عود دوباره هموروئید-طول درمان و درد و ناراحتی بعد از جلسه درمانی بهترین روش شناخته شده است.
برای دریافت دارو و ویزیت اولیه بیمار یک بار هزینه ویزیت متخصص جراحی را پرداخت می کند و در صورتی که نیاز به جراحی با لیزر و یا لیزر درمانی هموروئيد داشته باشد از ۱ میلیون تومان به بالا هزینه درمان با لیزر می شود.

هموروئید ( بواسیر ) ترومبوزه

هموروئید های ترومبوزه که بصورت برآمدگی کبود رنگ و دردناک در آنودرم دیده می شوند, 48 تا 72 ساعت اول درد شدید و ناراحت کننده ایجاد می کنند و بعد از آن درد کاهش می یابد. همانطور که از اسم همورویید ترومبوزه پیداست این بیماری در قسمت خارج از مقعد می باشد همورویید معمولی شروع آن از قسمت داخلی مقعد یا رکتوم می باشد که رگ های بالشتک نقش بالشتک را دارند و همورویید داخلی هستند و به تدریج اندازه آن ها بزرگ تر شده و مشکل زا می شوند اما در همورویید ترومبوزه در بیرون مقعد و اطراف مقعد این اتفاق می افتد.در صورتی که بیمار در مرحله ابتدایی مراجعه نماید بهترین درمان هموروئید کتومی می باشد ولی اگر مدتی از شروع درد می گذرد و درد در حال کاهش باشد می توان درمان دارویی را انتخاب کرد. معمولا بیمار طی یک روز تا یک هفته قبل از شروع بیماری فرد دچار استرس سنگین بوده است.

باندینگ همورویید ترومبوزه

از عوارض باندینگ همورویید ترومبوزه می توان خونریزی تاخیری را نام برد. اگر همورویید ترومبوزه زخم شده یا پاره شود و یا با درد شدید همراه باشد توصیه به برداشتن همورویید ترومبوزه می شود .بعد از عمل روزی دو بار تا ۱۰ روز در لگن آب گرم بنشینید

خارج کردن هموروئیدهای خارجی ترومبوزه

به طور کلی هموروئید خارجی ترومبوزه موجب درد شدید و توده قابل لمس در اطراف مقعد در طول ۲۴ تا ۷۲ ساعت بعد از ترومبوز می شوند. ترومبوز را می توان تحت بی حسی موضعی و درون مطب خارج کرد. به دلیل این که لخته ایجاد شده معمولا حفره دار است انجام برش ساده و تخلیه ان اغلب موثر نیست و هموروئید باید کاملا خارج شود.بعد از ۷۲ ساعت ترومبوز شروع به باز جذب می کند و درد به صورت خودبخود برطرف می شود.در صورتی که درد برطرف شود{بعد از گذشت ۷۲ ساعت}خارج کردن هموروئید ضروری نبوده اما نشستن در لگن آب گرم و تجویز داروهای مسکن مفید است.

علل هموروئید ترومبوزه

ترومبوزه به معنی لخته می باشد . معمولا فرد به دلیل فعالیت سنگین و شدید برداشتن یک جسم سنگین یا یک فشار یا در اثر استرس روحی دچار این بیماری می شود.هموروئيد بيماري شايعي است که با علايمي چون خونريزي، درد، پرولاپس، عدم کنترل در دفع گاز و مدفوع و همچنين وجود ترشح همراه است

چهارعلت شایع بروز هموروئید ترمبوزه

1. زور و فشار زیاد در هنگام اجابت مزاج
2. تکرر اجابت مزاج مثلا اشخاصی که بیماری التهابی روده دارند به دفعات عمل دفع را در روز انجام می دهند که این یکی از علل بروز هموروئید ترومبوزه است
3. افرادی که به مدت طولانی می نشینند به خصوص نشستن بر روی سطح سفت مثل خلبان ها ،رانندگان کامیون و موتور سواران پلیس
4. افرادی که اجسام سنگین بلند می کنند مثل وزنه بردارها

درمان هموروئید ترومبوزه

برای درمان همورویید ترومبوزه در اندازه ۱ تا ۲ میلیمتر می توان از درمان دارویی مسکن و ملین استفاده کرد. ولی در اندازه بیش از ۱ میلیمتر حتما باید جراحی شوند و جراحی آن با چاقو و لیزر امکان پذیر است . درمان با لیزر فوق العاده راحت و با طول درمان کمتر می باشد با بی حسی موضعی کنار توده تزریق می شود و سپس یک برش مختصر با لیزر روی ناحیه داده می شود. لخته خارج شده و رگ یا مویرگی که پاره شده سوزانده می شود که حتی نیاز به هیچ گونه بخیه هم ندارد. فقط طی چند روز نشتی خونابه دارد که کم کم خوب می شود .

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *