هموروئید

لیزر هموروئید و هزینه آن

لیزر هموروئید

لیزر هموروئید یکی از روش های نوین درمان هموروئید یا بواسیر است. با استفاده از لیزر پرتوان و یا لیزر کم توان به همراه اشعه مادون قرمز می توان بواسیر را درمان کرد. البته جراحی با لیزر پرتوان به تخصص و تجربه کافی نیاز دارد. این روش درمانی باید توسط جراح لیزر با سابقه انجام شود. معمولا برای هموروئیدهای داخلی از روش لیزر کم توان استفاده می کنند. در حالیکه برای درمان هموروئیدهای خارجی و ترومبوزه باید از جراحی و لیزرهای دی اکسید کربن استفاده کرد.

لیزر درمانی هموروئید یکی از روش های رایج و مدرن درمان هموروئید است. این روش درمانی نسبت به سایر روش ها عوارض کمتری دارد. بیمار با این روش درمانی نیازی به بستری شدن نخواهد داشت. می توان گفت هزینه لیزر هموروئید نسبت به سایر روش ها بسیار مناسب تر و به صرفه تر است.

مزایای لیزر هموروئید

از مهمترین مزایای لیزر هموروئید کوتاه بودن دوران نقاهت است. معمولا از دستگاه لیزر دی اکسید کربن برای درمان این بیماری استفاده می کنند. این نوع دستگاه لیزر توسط فیبر لیزر رادیال شیرینکیج کار می کند. عملکرد این دستگاه به این صورت است که در زیر مخاط رفته و عروق توده هموروئیدی را نابود می کند. این روش بسیار ساده و آسان است. لیزر درمانی هموروئید با مزایای فراوانی از قبیل کاهش درد بعد از عمل، بهبود کیفیت زندگی و بهبود علایم همراه است. در این روش درمانی سر عروق و اعصاب بریده شده در حین عمل ترمیم می گردد.

تفاوت لیزر هموروئید با سایر روش های درمانی این است که بیمار بعد از لیزر کمتر دچار خونریزی، درد و سوزش می شود. جراحی با لیزر پرتوان باید با ظرافت بالایی انجام شود. این امر باعث می شود که به سایر نقاط بدن هیچ آسیبی وارد نشود. لیزر درمانی هموروئید روشی کم تهاجمی است. از اینرو نیازی به بیهوشی و یا بستری شدن ندارد. بیمار پس از لیزر مرخص می شود و پس از یک شب استراحت در منزل به کارهای روزمره خود می رسد. از دیگر مزایای این روش درمانی این است که بیمار حین جراحی هیچگونه دردی احساس نمی کند. البته در صورت ایجاد درد بعد از لیزر با مصرف یک مسکن مشکل حل خواهد شد.

لیزر هموروئید یا بواسیر چگونه است؟

لیزر هموروئید یا بواسیر از جمله روش های درمانی کمتر تهاجمی است. در این روش درمانی خبری از درد، خونریزی، جراحی و پانسمان نیست. در این روش درمانی لیزر کم توان توسط پروب مخصوص به ناحیه مورد نظر تابانده می شود. از این روش درمانی جهت کاهش لخته خون در بافت و بازجذب سریع تر آن نیز استفاده می کنند. بنابراین روش لیزر کم توان برای انواع هموروئید قابل استفاده نیست. در صورتیکه پاکه هموروئید به گوشت اضافه و زائده در ناحیه مقعد تبدیل شود باید با جراحی لیزر پرتوان آن را برطرف کرد.

از دیگر کاربردهای لیزر درمانی هموروئید کمک به بهبود ترمیم زخم است. در برخی مواقع پزشک جراح با استفاده از لیزر پر توان زائده را بر می دارد. سپس با کمک لیزر کم توان سبب بهبود سریع تر زخم می شود. لیزر کم توان در کاهش دوره نقاهت پس از عمل جراحی هموروئید بسیار موثر است. بنابراین با استفاده از روش های نوین می توان به راحتی بواسیر یا هموروئید را درمان کرد.

هزینه لیزر هموروئید

هزینه لیزر هموروئید نسبت به روش های عمل جراحی باز هموروئید بیشتر است. همچنین برای این جراحی نیاز به تخصص و مهارت بالای جراح در استفاده از لیزر می باشد. اما می توان گفت که هزینه لیزر هموروئید نسبت به مزایای آن و دوره نقاهت کوتاهی که دارد به صرفه تر از جراحی باز می باشد. اگر برای درمان بواسیر با لیزر به متخصصی مراجعه کنید که این جراحی را تضمینی و بدون عود و بازگشت انجام دهد ریسک جراحی مجدد و هزینه کرد اضافه را نخواهید داشت. هزینه لیزر هموروئید بعد از ویزیت بیمار و بر اساس محل عمل لیزر مشخص می شود. خوشبختانه انواع بیماری های مقعد را می توان در یک جلسه با لیزر درمان نمود.

منبع این مقاله سایت تخصصی dr-saadati.ir مطلب لیزر هموروئید تایید شده توسط دکتر زهرا سعادتی

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *