هموروئید

آیا هموروئید یا بواسیر خود به خود درمان می شود؟

آیا هموروئید یا بواسیر خود به خود درمان می شود؟

هموروئید یا بواسیر خود به خود درمان نمی شود. زیرا این بیماری نیاز بر اثر بروز فشار بر ناحیه مقعد بروز می کند و لازم است علاوه بر رفع علل بروز هموروئید نسبت به درمان دارویی یا جراحی آن نیز اقدام نمایید. بیماری هموروئید به خودی خود خطرناک نیست. اگر در مراحل اولیه بیماری هموروئید به درمان اصولی آن توجه کافی داشته باشید دیگر نیازی به جراحی و لیزر و روش های سخت درمان هموروئید نیست. ناحیه مقعد بسیار آلوده و فعال است و لازم است هرگونه توده و زخم و حالت غیر طبیعی در این ناحیه را توسط متخصص پی گیری و درمان نمایید.

اگر هموروئید در مراحل اولیه درمان نشود

اگر هموروئید در مراحل اولیه درمان نشود منجر به بروز هموروئید درجه 3 یا 4 و حتی بروز هموروئید ترومبوزه می شود. در مراحل اولیه بیماری لازم است فشار از ناحیه مقعد برداشته شود و یبوست و اسهال بیمار کنترل شود. تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی بیمار یک اصل مهم است اما برای درمان هموروئید حتی در مراحل اولیه کافی نیست. برای گرفتن دارو نیز لازم است متخصص مراجعه کنید. گرفتن داروهای مختلف از داروخانه ممکن است نه تنها به درمان شما کمکی نکند بلکه می تواند منجر به آسیب رسیدن به بافت مقعد شود.

اگر هموروئید در مراحل پیشرفته درمان نشود

اگر هموروئید در مراحل پیشرفته درمان نشود علاوه بر ظاهر زشت و آزاردهنده در عمل دفع نیز اختلال ایجاد می کند. احتمال بروز آبسه مقعدی و عفونت در این مرحله از بیماری بسیار بالاست. معمولا هموروئید در مراحل پیشرفته همراه با درد و خونریزی و شقاق بروز می کند. اگر بیمار به درد و خونریزی و عفونت ناشی از آبسه مقعدی نیز توجه نکند دچار فیستول مقعدی و در نهایت انتشار عفونت در بدن می شود که عوارض ناگواری را به همراه خواهد داشت.

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *