آبسه مقعدی

اگر آبسه مقعدی به موقع درمان نشود چه عوارضی ایجاد می کند؟

اگر آبسه مقعدی به موقع درمان نشود چه عوارضی ایجاد می کند؟

اگر آبسه مقعدی به موقع درمان نشود چه عوارضی ایجاد می کند؟ یکی از سوالات رایج بیماران مبتلا به آبسه مقعدی است. عدم درمان به موقع آبسه مقعدی سبب بروز آبسه های مکرر و در نهایت پخش عفونت در بدن می شود. یکی از عوارض رایج آبسه مقعدی بروز فیستول مقعدی است. در صورتیکه این عارضه شدت پیدا کند باید بافت های مرده اطراف محل آبسه برداشته شوند.

عدم درمان به موقع آبسه مقعدی در بعضی بیماران از قبیل افراد مسن، افراد مبتلا به دیابت، افراد با توان جسمی کم، خطر جانی نیز به همراه دارد. خونریزی از دستگاه گوارش از عوارض این بیماری است. این خونریزی به اشکال مختلف از قبیل خونریزی از دهان، راست روده و مقعد می باشد. علایم خونریزی از دستگاه گوارش به صورت استفراغ های خونی، مدفوع سیاه وخونی است. خونریزی باعث از دست دادن گلبول قرمز و کم خونی در افراد می شود.

آبسه مقعدی چیست؟

درصورتیکه غده های اطراف مقعد بسته شوند غده دچار عفونت شده و متورم می گردد. این عوامل سبب بروز آبسه مقعدی می شوند. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که اگر آبسه مقعدی به موقع درمان نشود چه عوارضی ایجاد می کند؟ در صورت عدم درمان به موقع آبسه مقعدی تورم و عفونت این ناحیه افزایش پیدا می کند. توصیه شدید می کنیم در صورت ابتلا به آبسه مقعدی نسبت به درمان به موقع آن اقدام کنید.

عوارض عدم درمان به موقع آبسه مقعدی

اگر آبسه مقعدی به موقع درمان نشود چه عوارضی ایجاد می کند؟ یکی از عوارض این بیماری این است که عفونت به سایر نقاط بدن پخش می شود. از دیگر عوارض این بیماری می توان ابتلا به سایر بیماری ها از قبیل بی حالی، کم خونی، فیستول مقعد و … اشاره کرد. از دیگر عوارض عدم درمان به موقع آبسه مقعدی تب و لرز در فرد مبتلا است. اگر آبسه مقعدی مزمن شود بیمار دچار درد و خونریزی شدید خواهد شد. در برخی مواقع با توجه به وضعیت جسمانی بیمار این بیماری ممکن است خطر جانی به همراه داشته باشد.

بهترین زمان برای درمان آبسه مقعدی

با توجه به مطالب گفته شده عدم درمان به موقع آبسه مقعدی عوارض بدی برای بیمار به وجود خواهد آمد. اگر آبسه مقعدی به موقع درمان نشود چه عوارضی ایجاد می کند؟ عدم درمان به موقع آبسه مقعدی عوارض ناخوشایند و حتی جانی به همراه دارد. بنابراین بهترین زمان برای درمان آبسه مقعدی و مراجعه به متخصص زمانی است که علائم اولیه بیماری مشاهده شود. یکی از تصورات اشتباه افراد این است که آبسه مقعدی خود به خود درمان می شود. یا خود به خود می ترکد. باید بدانید که این تصور اشتباه است. آبسه مقعدی باید هر چه زودتر توسط پزشک متخصص تخلیه و درناژ شود. توصیه می کنیم در اسرع وقت به پزشک متخصص و مراکز درمانی جهت درمان آبسه مقعدی مراجعه کنید حتی اگر آبسه مقعدی خود به خود بترکد.

علت ابتلا به آبسه مقعدی

افراد به دلایل مختلفی به آبسه مقعدی مبتلا می شوند. معمولا افرادی که سابقه بیماری دیابت و یا کولیت روده دارند به آبسه مقعدی مبتلا می شوند. همچنین احتمال ابتلا به آبسه مقعدی برای افرادی که سابقه بیماری های مقعدی از قبیل بواسیر و یا شقاق دارند بسیار زیاد است. در صورتیکه افراد دچار پارگی و یا شکاف در ناحیه مقعد شوند ممکن است به آبسه مقعدی مبتلا شوند. همچنین افرادی که مقاربت های مقعدی دارند ممکن است به آبسه مقعدی مبتلا شوند.

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *